Sevgi izi nedir, nerede yaptırılır? Sevgi izi başvurusu nasıl yapılıyor?

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı'nın programında bahsettiği sevgi izi yeni bir proje olarak başlatılan ve sık sık gündeme gelen konulardan biri haline geldi. Müge anlı önderliğinde başlatılan sevgi izi kaybolan ve hasta olan kişileri bulmada çok etkili bir uygulama oldu. Peki sevgi izi nedir, nerede yaptırılır? Sevgi izi başvurusu nasıl yapılıyor? Sevgi izi hakkında tüm merak edilenler:

Sevgi izi nedir, nerede yaptırılır? Sevgi izi başvurusu nasıl yapılıyor?

Atv ekranlarında en çok izlenen sabah programı olan Müge Anlı ile Tatlı sert programı yeni bir ilke imza atıldı. Artan kayıp vakalarıyla birlikte son dönemde en çok araştırılan konulardan biri sevgi izi oldu. Alzheimer hastası olan, engelli ve çocukların kaybolması halinde hızlıca bulunabilmesi amacıyla ortaya çıkan proje bütün herkesin dikkatini çekiyor. Müge Anlı'nın programında kayıp binlerce vatandaşın izini süren ve binlerce kişiyi ailesine, sevenlerine kavuşturan Anlı yeni projesi ile de büyük ilgi görüyor. Anne ve babaların bir nebze de olsa rahat olmasını sağlayan sevgi izi dövmesi nasıl ve nerede yaptırılır? Sevgi izi başvurusu ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

sevgi izi müge anlı

sevgi izi müge anlı

SEVGİ İZİ NEDİR?

Zihinsel engelli olan, Alzheimer veya benzeri birtakım rahatsızlıkları bulunan vatandaşların bulunmasını kolaylaştırmak amacıyla Müge Anlı ve ekibinin hayata geçirdiği bir hizmettir. Sevgi İzi hizmeti sadece kaybolma riski olan kişilere (zihinsel engelliler, yaşlılar) ücretsiz uygulanan bir sistemdir. Sevgi izi yapmak isteyen diğer kişilerden ise ücret talep edilebilir.

sevgi izi nedir

Haberin devamı için tıklayınız!

yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER