Pirinç yutarak zayıflama yöntemi

Kilo vermek adına uygulanan en ilginç yöntemlerden biri olan çiğ pirinç yutma hareketi ile gerçekten iştahınızı azaltabileceğinizi biliyor muydunuz? Karbonhidrat bakımından zengin olan bu besini tek başına tüketerek hedeflediğiniz kiloyu tutturabilirsiniz. Peki zayıflamak için pirinç nasıl tüketilmeli? Pirinç yutarak nasıl zayıflanır? Pirinç yutmak kilo vermeyi kolaylaştırır mı? Pirincin faydaları neler? İşte pirinç yutmanın zayıflamadaki mucizevi etkisi...

Pirinç yutarak zayıflama yöntemi

Tıpkı sarımsak yutma gibi pirinç yutarak da zayıflamaya çalışan kişilerin deneyip gördüğü ve çoğu zaman olumlu sonuçlar elde ettiği bu yöntem, çabuk acıkan kişilerin çaresi niteliğindedir. Pirinç yutma sayesinde iştahı açık olup sürekli yemek yemek isteyenlerin iştahını keserek kilo almayı önlediği öne sürülüyor. Vücuttaki toksinlerin arınmasını sağlayan pirinç, içerisinde bol miktarda nişasta bulundurduğu için diyette olsa dahi çok dikkatli tüketilmesi gereken bir besindir. Genellikle akşam yemeklerinde ana öğün olarak tercih edilen pirinç pilavı, normal şartlar altında tüketildiğinde bol kalorili bir yemek türü olarak vücudumuza geri döner. Ancak üzülmeyin! Doğru ve dikkatli tüketimi ile pirinci pişirmeden çiğ bir şekilde yutarak zayıflatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.

PİRİNÇ YUTMAK GERÇEKTEN KİLO VERDİRİYOR MU?

pirinç yutmak zayıflatır mı?

Pirinç yutmak zayıflatır mı?

Zayıflama diyetlerinde olduğu gibi kilo verdirmeyen ancak çiğ olarak yutulduğunda iştah kapatma etkisi olan pirinç, sabahın erken vakitlerinde tüketildiği zaman gün boyu iştah kesmeye yardımcı olacaktır. Özellikle de adet dönemindeki kadınların nefsiyle en çok mücadele ettiği tatlı krizlerinin bir anda son bulmasına yarayan pirinç yutma tekniği ile sürekli yemek yeme isteğinizi önleyecek ve böylelikle fazla kilo alımının önüne çok kolay bir şekilde geçmiş olacaksınız.

pirinç yutarak zayıflama

Pirinç yutarak zayıflama

KİLO VERMEK İÇİN GÜNDE NE KADAR PİRİNÇ YUTULMALI? PİRİNÇ YUTARAK ZAYIFLAMA YÖNTEMİ...

İştah kapatan pirinç yöntemini uygulayacaksanız, pirinç tüketimine her gün birer birer arttırarak başlamalısınız. İlk gün 1 pirinç yutarken sonuncu günde 30 pirinç yutmalısınız. Daha sonrasında ise arttırdığınız gibi birer birer azaltma uygulamalısınız. Son aşamada pirinç kürü 60 gün devam etmiş olacak.

Pirinci 1 bardak ılık su ile yutup daha sonra yeniden 1 bardak daha ılık su içmeniz gerekiyor. 

Pirinç yutmak kilo verdirir mi

Pirinç yutmak kilo verdirir mi?

PİRİNÇ YUTMAK KAÇ KİLO ZAYIFLATIYOR?

Her konuda olduğu gibi herkesin bedeni ya da sağlığı bir olmadığı gibi tüketilen yiyeceklerin artısı ya da eksisi bir olmuyor. Kilo verdiren pirinç yutma yönteminde yukarıda bahsedilen kurallara uyulduğu zaman sonuç her ne kadar farklı çıkabilecek olsa da genelde yaklaşık olarak 2 ay kadar bir sürede 8-14 arası zayıflayabilirsiniz. Eğer olumlu bir sonuç elde edip yeniden ve daha çok zayıflamak istiyorsanız kürü uygulamak için en az 3 ay geçmesini beklemelisiniz.

pirinç yutma ile kilo verme

Pirinç yutma ile kilo verme

Pirinç yutmanın haricinde uygulayabileceğiniz pirinç lapası diyet tekniği ile 1 haftada yaklaşık 3 kilo zayıflamanız da mümkündür. Toplum içerisinde pek bilinmeyen ancak zayıflatmada etkili olan pirinç lapası diyetinin bir diğer adı da 'Karbonhidrat diyeti'dir. Tadı pek hoş olmayan ancak pratik yapımı ve kilo verdirici etkisi ile denenmeye değer olan pirinç lapası diyeti ile kısa zamanda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yağ yakıcı enzimler ile liflerin lapa şeklinde tüketilmesi ince bir beden sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.

Pirinç yutarak zayıflama

Pirinç yutarak zayıflama

PİRİNÇ LAPASI DİYETİ İLE NASIL ZAYIFLANIR?

Pirinç lapası tarifi: 1 kiloluk pirinci iyice yıkayarak taşlarından temizleyin. Daha sonra ortalama 20 dakikalık bir süre ile kaynar suda haşlayın. Biraz tatlanması için karabiber, kimyon, nane gibi baharatlar ekleyebilirsiniz.

Karbonhidrat ağırlıklı olan bu diyeti uygularken proteine fazlaca yer vermek kilo yapacağından dolayı bol yeşillikli salata ve sebze yemekleri önerilmektedir. Ara öğünlerde meyve ya da kuruyemiş yiyerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

3 öğün tüketeceğiniz pirinç lapası diyetinde günlük 2 litre su tüketmeli ve yarım saatlik egzersiz hareketleri uygulamalısınız.

PİRİNÇ SÜTÜNÜN ÖZELLİKLERİ NELER? PİRİNÇ SÜTÜ KİLO VERDİRİR Mİ?

Sindirimi kolay ve besleyici değeri oldukça yüksek olan pirinç sütü, günün başlangıcında tüketildiği zaman yorgun olan vücudu bile dimdik ayağa dikerek enerjik olmanızı sağlar. Normal hayatta tüketmeye alışık olduğumuz sıradan sütlere göre çok daha yararlı olan pirinç sütü kalorisi az olması nedeniyle sık tüketilebilecekler arasında yerini zirveye bırakıyor. Yağı yok denecek kadar az olan pirinç sütü 1.5 gram yağ bulundurur. İçerisinde doymuş yağı olmayan pirinç sütünü her gün bir bardak kadar tüketmek hem sağlık hem diyet açısından uygun olacaktır. 

Pirinç sütü ile zayıflama

Pirinç sütü ile zayıflama

PİRİNÇ SÜTÜNÜN KİLO VERDİRİCİ ETKİSİ:

Dergide yayınlanan bir çalışmaya göre, pirinç sütündeki D vitamini kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Pirinç sütü ise içindeki yağları azaltan kalsiyum ve D vitamini bakımından yararlıdır. Kolay sindirilen ve yağ yakımına neden olan pirinç sütü ile diyet desteği sağlayabilirsiniz.

Çiğ pirinç diyeti

Çiğ pirinç diyeti

PİRİNCİN SAĞLIK AÇISINDAN YARARLARI NELERDİR?

- İçerisinde gluten bulundurmadığı için kişi üzerinde alerjik etki oluşturmaz. Toplum içerisinde pek çok kimse gluten hassasiyetinden dolayı bazı yiyecekleri yiyemez. Bu anlamda pirinç iyi bir destektir.

- Kabuğu çıkmış olan beyaz pirincin lif oranı epey derecede azaldığından ishal sorununa iyi geldiği bilinmektedir.

- Sporcuların güne enerjik başlamaları ve karbonhidrat ihtiyaçlarını karşılamada etkisi büyüktür.

- Güçlü antioksidan kaynağı bakımından kalp ve hastalıklarına karşı iyi gelmektedir.

- Yüksek kan basıncı veya hipertansiyon rahatsızlığı ile karşı karşıya kalanlar için ideal bir gıdadır.

- İleri yaşta görülen Alzheimer hastalığına karşı koruyucu etkisi vardır.

- Bağırsak sağlığına iyi gelerek sindirim dostu besinlerdendir.

Kaynak: Yasemin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER