Dünyaca ünlü şarkıcı iftarını İstanbul'da açtı

Kısa bir süre önce Müslüman olan Amerikalı sanatçı Della Miles, Bağcılar’da "Gönül Sofraları" adı altında geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarına katıldı.

Yasemin
Dünyaca ünlü şarkıcı iftarını İstanbul'da açtı

Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği iftar programına kısa bir süre önce Müslüman olan dünyaca ünlü ABD’li sanatçı Della Miles katıldı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın misafiri olarak programa katılan ünlü şarkıcı Azerbaycan Dostluk Parkı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.
Ezanın okunmasına dakikalar kala vatandaşlara Türkçe olarak hitap eden ünlü sanatçı, “Afiyet olsun, hayırlı iftarlar” dedi.

'BÖYLESİNİ DÜNYADA GÖRMEDİM'

Heyecanlı olduğunu aktaran Miles, "Nasıl davranacağımı bilmiyorum. Bütün dünyayı dolaşıyorum ama böyle bir sahne hiç görmedim. Burada herkes bir vücut gibi sanki. Burada çok güzel çocuklar var, eğer çocuklar varsa sevgi de var demektir." şeklinde konuştu.Miles, Avrupa'yı seyahat ettiğini ve konserler verdiğini ifade ederek, "Türkiye'yi gezmek istiyorum, planım var. Hatta 14 Haziran'da burada bir albümüm çıkacak. Türk mutfağını çok seviyorum. 'Adana Kebabı' ise favori Türk yemeğim." ifadelerini kullandı.ABD’li sanatçıya yoğun ilgi gösteren 7’den 70’e herkes fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.


'SADECE TÜRKİYE'DE DEĞİL...'

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise Miles'i Bağcılar'da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını aktararak, "Ramazan ayının güzelliği de burada. Sadece Türkiye'de değil Tüm İslam coğrafyasında oruç gibi güzel bir ibadetle devam ediyor." dedi.

Çağrıcı, Della Miles'e teşekkürlerini ileterek, Müslüman olduktan sonraki ilk ziyaretlerini Türkiye'ye yapmış olmasının ve ilk ramazanını Bağcılar'da kendileriyle geçiriyor olmasının ise ayrıca mutlu ettiğini söyledi.

Kaynak: Yasemin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER