Demet Akbağ'ın eşi Ziya Çika son yolculuğuna uğurlanıyor

Geçtiğimiz gün İzmir'in Narlıdere ilçesinde, içinde bulunduğu pikap kamyonetin şarampole yuvarlanmasıyla hayatını kaybeden ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika son yolculuğuna uğurlanıyor.

AA
Demet Akbağ'ın eşi Ziya Çika son yolculuğuna uğurlanıyor

Salı günü 18:30 İzmir- Çeşme Otoyolu İstihkam Eğitim ve Merkez Komutanlığı yakınlarında gerçekleşen kazada hayatını kaybeden ünlü sanatçı Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika'nın cenazesi İzmir'deki Alsancak Hocazade Camisi'ne getirildi. 

Ziya Çİkanın cenazesinde oğlu Ali

Öğlende kılınacak cenaze namazının ardından Çeşme Mezarlığı'nda toprağa verilecek olan Zafer Çika'nın musalla taşına konulan tabutunun üzerine, '35' ve 'Zafer Çika' yazılı Galatasaray takımı forması ile atkısı serildi.

Yakınları tabut başında namaz saatini beklemeye başladı. 

Ziya Çika

Zafer Çika'nın daha önce eşi Demet Akbağ'a "Beni Çeşmeye göm Demet" diye vasiyet ettiği, bu nedenle Çeşme'de toprağa verileceği öğrenildi.

ZAFER ÇİKA KİMDİR?

İzmir'de doğan Zafer Çika,  19 Eylül 1999'da Milona'da ünlü sanatçı Demet Akbağ ile evlendi. 2000 yılında ise Ali isimleri bir oğulları olan Zafer Çika 2014 yılında geçirdiği kalp kriziyle eşini ve sevenlerini korkutmuştu. Zafer Çika film yapımcısıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER