'Bilinçaltındaki 21 gün' diyeti

21 gün kuralı diyetini uygulayarak istenmeyen davranışlarınızı önleyebilir ya da gerçekleştirmek istedikleri başarabilirsiniz. Peki, 21 gün kuralı nedir? Ne işe yarar? İşte detaylar...

AA
'Bilinçaltındaki 21 gün' diyeti

İstenmeyen bir davranışınız alışkanlık haline gelmişse ve bundan kurtulmak istiyorsanız, etrafınızdaki kişilerden duyduğunuz ''21 gün'' kuralını uygulamak isteyebilirsiniz. Beynin yeni bir şeyi kabullenmesi veya olan bir şeyi unutması 21 günü aldığından dolayı bu kuralın bilimsel açıklaması mevcut.

21 gün kuralı kişinin yalnızca bedeninde değil, psikolojik açıdan da iyileşmesini sağlar. Bu vaziyet diyet yaparken de geçerlidir. Eğer sizde fazlalık kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız öncelikle bunu kafanıza iyice yerleştirin. Bilinç altına yerleşen zayıflama isteği ile beraber diyet yapmaya başlayabilirsiniz. İlk günler sizi biraz zorlayacağından dolayı pes edip diyeti bozmak isteyebilirsiniz.

Ancak, 21 gün kuralı ile zorlandığınız besine sadece 21 gün dayanmanız yeterli. Örneğin; tatlı krizlerinizi önleyemiyorsanız 21 gün boyunca tatlı tüketmeyerek beyninizi resetleyebilirsiniz. 21 günden sonra tatlı krizlerinizin yok olduğunu fark edeceksiniz.

Bu ve benzeri haberler için tıklayınız...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER