Sosyal Adalet

İslam dini çalışmayı, alın teri ile helal kazanmayı emretmiştir. Kimse kimsenin kazancını elinden alamaz, kimsenin emeği karşılıksız kalamaz bilincini vermiştir.

Dinimizin ekonomik temeli sosyal adalettir. Sosyal adalet; Herkesin çalıştığının karşılığını alması, kazançların kimse tarafından sömürülmez olduğu, çok çalışanın çok kazandığıdır. Özel mülke, girişimci olmaya, gücü yetenin yettiği işi yapmasına izin vermiştir. Kimse başka bir kimsenin emeğini çalmaya, kazancını elinden almaya hakkı yoktur.

Sosyal adaleti aynı zamanda İslam dininin ekonomik düşüncesini yıkmaya çalışan, tembel açgözlü bir zümrenin oluşturduğu sözde rejimler bunu yok etmeye çalışıyor.

İnsanların kazandıklarını, emeklerini, haklarını, dinlerini elinden alan, sömüren sosyalizm; halka hiç bir hak tanımıyor. Kişinin kazancını istediği gibi kullanmasına işini kurmasına asla hak tanımıyor. Ülkenin bütün gelir kaynakları devletleştirilmiş, özel teşebbüs engellenmiştir. Halk olabildiğince sömürülmüş, millet en kötü şartlar altında yaşamaya mahkûm edilmiştir.

Yüksek zümre halkın kazançlarını kendi refah seviyelerini yükseltmek ve akıllarında ki planların yürütülmesi için kullanmışlardır.

Dünya'nın en büyük kapitalist ülkesi Rusya’dır. Rusya’nın bütün servetleri bu partiye üye olanlara gitmekte ve bu üyelerin Amerika’da ki çoğu milyonerden daha konforlu bir hayat sürmelerine sebep olmuştur.

Bu parti altında yaşayan bir insan için sosyalizm, ekonomik terörden başka bir şey değildir.

Komünistlik zalim bir devlet şeklidir. Bu devlet altında var olan herkes buna uymak zorunda. Onlar gibi düşünmek, onlar ne derse onu yapmak, her şeyden önce dinsiz olmak zorundadırlar. Böylece kültürel ve siyasi alanda da özgürlük verilmemekle beraber ahlaklarını vicdan ve dinlerini yok etmektedirler.

İslam dininden başka bütün dinler bozulduğu için, diğer dinleri kabul eden insanların komünistlere kapılması daha kolaydır.

Bizim dinimiz insanı üstün kıldığı için İslam'ı iyi öğrenmiş bireyin bu dinden soğuması ya da bu akıma kapılması çok zordur.

İslamiyet hiç bir insanı başka bir insandan üstün ya da alçak tutmaz. Sosyal adalet adına İslam dini; herkes kendi parasını kazanabilir, gücü yeten yettiği işi yapabilir, iş kurabilir ama bankaya para yatıramaz. Bankalarda faiz ile milleti sömüremez. Zenginlerin fakirlere zekât vermesini emir buyurmuştur Allah.

İşte dinimizin ekonomisini, sosyal adaletin temelini teşkil eden de budur.

Adaletin karşısında devlet adamı da, devletin himayesi altında olanda eşit haklara sahiptir.

Dinimiz sosyal adaleti yaşatır. Sosyalizme ve kapitalizme asla yer vermez. Bizlere düşen de gücümüzü devletimizin varlığına ve kuvvetli olmasına harcamaktır.

*İşçinin alın teri kurumadan, hakkını veriniz*(hadis-i şerif)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayrunnisa
Hayrunnisa - 10 ay Önce

Canım ablam girdiğin bu yolda her zaman başarılı olman dileği ile eline emeğine sağlık.

Okuyucu
Okuyucu - 10 ay Önce

Eline emeğine sağlık

Nurbanu
Nurbanu - 10 ay Önce

Rabbim muvaffak eylesin inşAllah