Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan: Gümbür gümbür iktidara yürüyoruz!

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Yargıtay'ın açıkladığı verilere göre geçen ay üye sayısını en çok artıran parti olduklarını, bu ay da şimdiden üye sayısında rekor kırdıklarını belirterek, "Yeniden Refah Partisi her geçen gün daha da güçlenerek gümbür gümbür iktidara yürüyoruz" dedi.

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan: Gümbür gümbür iktidara yürüyoruz!

Partisinin, Çorum Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 2. Olağan İl Kongresi'nde büyük bir kalabalığa hitap eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin il kongrelerinin, parası ve havası bol olan bazı siyasi partilerin büyük kongrelerinden daha kalabalık şekilde yapıldığını söyledi.

Yeniden Refah İktidarının ayak sesleri

Geçen ay üye sayısıyında rekor kırdıklarını ve bu ay şimdiden bu rekoru geçtiklerini, üye sayısındaki artışın partisinin iktidara yürüyüşünün bir göstergesi olduğunu savunan Erbakan, "Milletimiz, İslam alemi, tüm ezilenler ve mazlumlar milli görüş iktidarını özlemiştir. Cenabı Allah'a şükürler olsun ki milli görüşün yeniden şahlanışın, Yeniden Refah'ın iktidarının ayak sesleri duyulmaya başlamıştır elhamdülillah." İfadelerini kullandı.

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Erbakan, iktidara geldiklerinde zam, vergi artışı yaşanmayacağını, vatandaşın banka borçlarının faizlerini silip, ana parayı da uzun vadeyle yapılandıracaklarını vadetti.

Vatandaşı E-haciz ile nefes alamaz hale getirdiler

İktidarın yandaşların ve müteahhitlerin milyarlık vergi borçlarını silen, Amerikan Cargill’e özel vergi muafiyeti çıkaran iktidarın,  vatandaşı, öğrencileri, prim ve vergi borcunu yapılandırdığı halde ödeyemeyen küçük esnafı e-hacizlerle nefes alamaz hale getirdiğini söyleyen Erbakan, “İktidarın 2020 yılında tapu dairelerinde e-hacizle el koyduğu tapu sayısı 3 milyon 737 bin iken,  2021’de e-haciz uygulanan tapu sayısı  5 milyon 431 bine yükseldi. Vergi ve SGK yapılandırmasında iki taksit ödeyemediği için e-haciz uygulanan banka hesabı sayısı ise 2020’de 3,3 milyon iken,  2021’de 4,6 milyona  çıktı. Kredi Yurtlar Kurumu’ndan öğrenimi sırasında öğrenci kredisi kullanan, üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulamayan gençlere karşı “e-haciz yağmuru” başlatan KYK’nın yasal takip başlattığı gençlerin sayısı da  5 milyonu  aştı. Kredi çekerek borcunu kapatmak isteyenler, hesapları e-hacizle bloke edildiği için kredi talepleri de reddediliyor. Bizim İktidarımızda, işletmeleri, küçük esnafı, vatandaşımızı batıran, yokluğa mahkûm eden, bu gayri insanı e-haciz uygulamasını derhal sona erdireceğiz. Kimsenin bankadaki parasına, kendisinin ve ailesinin rızkına e-hacizle el konulmayacak, bloke edilmeyecek. Borçların faizleri silinip sıfırlanacak, ana para ödemesi de en makul ve uzun vadeli  şekilde  yapılandırılacak.” diye konuştu.

Kamuda mülakat uygulamasına son vereceğiz

İktidarın kamu personeli alımlarında uygulamış olduğu yöntemlerin kamuoyunda çok büyük tepkilere yol açtığını belirten Erbakan, bu adaletsizliğe son vereceklerini belirterek şöyle devam etti:  

“Yeniden Refah Partisi olarak yapılacak ilk seçimlerde Allah’ın izni ile iktidar olacağız ve kamuya personel alımlarında büyük bir adaletsizliğe ve zulme sebep olan Mülakat uygulamasına son vereceğiz. Mülakat ile kamuya personel alma dönemi sona erecek. KPSS’den belirlenen taban puanı alan memur adayları, kadro açan kurumlar arasından tercih ettikleri kurumlar tarafından, kurum çalışmalarını esas alan teknik bir yazılı sınava tabi tutulacaklar.  Bu yazılı teknik sınavda alınan başarı puanına göre adaylar sıralanacak.”  

Muhkem Haber Medya

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2022, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER