Aile huzuru için okunacak dua ve zikir! Evin huzuru için Esmaül Hüsna tesbihleri

Bazen evde basit nedenlerden kaynaklanan tartışmaların bile evde uzayıp gitmesi ne yazık ki çiftleri boşanmaya kadar götürebiliyor. Aile huzurunun kaybolmaması ve evde kavga olmaması için tavsiye edilen zikir ve duaları sizler için derlemeye çalıştık. Mutlu evlilik için okunması tavsiye edilen sure...

Aile huzuru için okunacak dua ve zikir! Evin huzuru için Esmaül Hüsna tesbihleri

Binayı yuva olarak düşünecek olursak binanın temeli ne kadar sağlam ve yıkılmaz ise aileler de toplumun yapısını o denli koruyup güzelleştiren birer yapıdır. Birbirlerine denk olmayan uyumsuz eşler başlangıçta her ne kadar kendileri için en uygun kişinin karşısındaki olduğunu düşünse de yanlış eşleşmeleri sonucunda kurdukları yuvalar toplumun çökertilmesinde de son derece etkilidir. ''Kişinin cenneti evidir…” buyrulan dinimizde Allah'ın rızası gözetilerek gerçekleştirilen bir yuva hem dünyevi hem de ebedi mutluluğun anahtarıdır.

Aslına baktığımızda eş adayları birbirlerine uygun olsa dahi bazen maddi manevi çeşitli sebeplerden dolayı evde huzursuzluklar olabiliyor. En basitinden o gün evde yaşanan basit bir kavganın nedeni hak olan nazardan bile kaynaklanabilir. Böyle durumlarda ailenin huzurunun kaçmaması ya da mutlu bir evlilik için dualar okunup zikirler çekilebilir. Eşlerin birbirlerine sevgi dolu olması ya da aile huzuru için okunması tavsiye edilen dua ve zikirler ise şu şekildedir:

EŞLER ARASINDA SOĞUKLUĞUN GEÇMESİ İÇİN DUA VE ESMA ZİKİRLERİ

Eşi ilе problem yaşayan kimselerin gün içerisinde bol bol Ya Vеdud, Ya Kaviyy isimlerini zikretmeleri gerekir. Aile içerisindeki huzur ve mutluluğun sağlanması için Kuran-ı Kerim'in kalbi olan Yasin-i şerif okunup ailedeki kimseler için dua edilebilir. Her gün Salaten Tefriciyeyi 100 defa okuduğunda ve bu niyetle dua edildiğinde etki sağlanabilir. Bunun dışında ev ahalisi için koruyucu bir sure olan Ayetel Kürsi'yi okumak fertlerin daha anlayışı olmalarına yardımcı olabilir. 

Haberin devamı için tıklayınız!

yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER