Muhteşem Kongre

Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Olağan İl Kongresi; Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'ın iştiraki ile Sinan Erdem Spor Salonunda yoğun katılımla, muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirildi.

Muhteşem Kongre

Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresine Cennet mekân Sultan Abdülhamid Han'ın torunu Harun Osmanoğlu Efendi, Kurucular Kurulu üyesi Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Bahattin Sungur, Zafer Emanetoğlu, Doğan Bekin, Cengiz Zor, Prof. Dr. Doğan Aydal, Ali Yüksel, Cemil Çolak, Mehmet Ener, Suat Pamukçu, Yücel Mollaismailoğlu, Gençlik Kolları Genel Başkanı Dr. Bilal Okudan, kurucular kurulu üyeleri, il ve ilçe başkanları katıldı.

İstanbulluların büyük teveccüh gösterdiği kongre Mehteran konseri ile başladı. Gurup Nefer’in ezgilerinin ardından sahne alan sanatçı Umut Mürare ezgileri ile katılımcıların heyecanına heyecan kattı.

Yapılan oylama ile Divan Başkanlığı'na seçilen Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu ve divan heyetinin yerini almasının ardından coşkuyla İstiklâl Marşımız okundu.

Kurucu İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi Bey selamlama konuşmasında günlerdir, gece-gündüz emek vererek bu muhteşem organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan başta il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere tüm teşkilat mensuplarına ve isimsiz kahramanlara teşekkür etti. En geç Aralık 2019’da yine İstanbul'un en büyük salonlarından birinde tüm İstanbul'un tüm sandıklarının tamamına Sandık Başmüşahitlerini atamış olarak büyük bir toplantı yapma sözü vererek, tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek teşekkür etti.

Daha sonra alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Kurucular Kurulu üyesi Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu “Yeniden Refah Partisinde varoluşumuz kendimize siyasî bir etiket kazandırmak yada kendimizi alkışlatmak değildir. Bizler kanını taşıdığımız ceddimizin milletimize ve insanlığa hizmetlerini tekrar yapabilmek ve tüm dünyada adaleti ve barışı temin edebilmek için Millî Görüş lideri Dr. Fatih Erbakan liderliğinde Yeniden Refah Partisi’ndeyiz" dedi.

Daha sonra tüm salonun içini ve dışını dolduran İstanbulluların sloganları ve alkışlarıyla katılımcıları selamlayarak kürsüye Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan geldi.

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın da adeti olduğu üzere geniş bir selamlama konuşmasının ardından, ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve bu durumdan kurtuluş yollarını ayrı ayrı açıkladı.

İçinde bulunduğumuz maddî ve manevî buhranlardan kurtulmak için öncelikli olarak yapılacakları şöyle sıraladı.

"Mesele çok basit. İki şey yapacağız. İnsan yetiştireceğiz ve üreteceğiz. Nasıl insan? Ahlâkî, manevî ve bilimsel kalitesi yüksek insan. Nasıl ürün? Yüksek katma değerli ürün. Bu seferberlik için gereken kaynağı da borçla, faizle, vergiyle değil, milli kaynak paketleriyle bulacağız"

Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, yüreklerinde "Milli Görüş"ün kanının dolaştığını ve bu kutlu yürüyüşte baş eğmeyeceğimizi söyledi.

"Milli Görüş" lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın "İman varsa imkân da var" sözünü hatırlatan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, şöyle konuştu:

"Ebu Eyyub el-Ensari Hazretlerinin şehri, Sultan Fatih'in şehri, cennet mekân Sultan Abdülhamid Han'ın şehri, Merkez Efendi Hazretlerinin şehri, Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin şehri, Hazreti Yuşa Aleyhisselamın şehri, merhum liderimiz Erbakan Hocamızın şehri, dünyanın başşehri, Osmanlı payitahtının İstanbul'umuzun 1. Olağan İl Kongresi hayırlı ve mübarek olsun. İstanbul'umuza Milli Görüş sancağını yeniden, en yüksek burçlara dikmemize vesile olsun inşallah. Milli Görüş" davasını öğreten, dava adamı merhum liderimiz Erbakan Hocamızı rahmetle anıyoruz. Bugün Sinan Erdem'i dolduran bu topluluk 21'inci asırda Hakk’ın safının Serdengeçti'leridir. Gazze'de Abdullah, açlıktan kemikleri sayılan Somalili İbrahim, annesi ve babası katledilmiş Arakanlı yavrular, Ege'de, Akdeniz'de boğulan Aylan bebekler, yalın ayak buz üzerinde ekmek dağıtan kamyonun peşinden koşan minicik yavrular için yola çıkmış bir topluluktur. İşte bu nedenle şereflidir, işte bu nedenle kutludur. 16 yıldır iktidar hizmetlerini görenlerin yaptıkları hizmetlerden ihtiyaç olan, faydalı olan hizmetler için teşekkür etmek vazifemizdir. Ancak, elbette bu hizmetlerin nasıl yapıldığını, hangi şartlarla gerçekleştirildiğini de konuşmamız gerekiyor.

Sağlık, güvenlik ve ekonomi konularında büyük sorunlar ve biz iktidara geldiğimizde bu sorunları çözeceğiz. Emeklilikte yaşa takılanların taleplerinin bedeli hükümetin ödediği1 aylık faiz bedelidir. Millete gelince sineğin kanadındaki yağı hesaplayan iktidarın, Emeklilikte Yaşa takılanların 1 aylık faiz bedeli eden taleplerini kabul etmezken, 16 yıldır 500 milyar dolar faiz ödedi. Bu parayla Japonya gibi, Almanya gibi 2 Türkiye inşa edilebilirdi. Emeklilikte Yaşa Takılanlara yaşatılan bu zulme son vererek, kazanılmış haklarını derhal kendilerine biz vereceğiz.

Yapılan şehir hastanelerinin polikliniklerine hasta, otoparklarına ve restoranlarına müşteri garantisi vererek gerçekleştirilen bu Yap–İşlet projelerinin halkın ihtiyacını görmekten önce olsa olsa birilerine kıyak çekmek şeklinde değerlendirilebilecek anlaşmalarla hayata geçirilmesi kabul edilemez. Otoparkı dolmayan hastanelerin bedelinin, geçilmeyen köprünün bedelinin işçisi-emeklisi açlık sınırının, memuru yoksulluk sınırının, her gün ne zaman kepenk indireceğim diye kara kara düşünen esnafın sırtına yüklemek büyük bir hatadır.

Hukuku daha iyi bilen değil, ilişkileri daha kuvvetli olan avukatlık bürolarının astronomik paralar kazandığı, devlet kademelerinde görev almak ve yükselmek için diplomalar, sertifikalar ve başarı yerine etkili bir “dayısı" olanların hızla basamakları tırmandığı bir ülkenin, adalet duygusunun ve inancının kaybedildiği bir ülkenin daha büyük sorunlarla karşılaması kaçınılmaz olur. Her geçen gün suç işleme yaşının daha aşağı düştüğü, işlenen suçların türünün ve sayısının her geçen gün arttığı, milletvekillerinden önce dokunulmaz olması gereken çocuk ve kadınların dokunulur olduğu Türkiye, yapılan cezaevlerinin sayısı ile övünür hale gelmiştir ve nitekim yurdun çeşitli yerlerine 82 cezaevinin daha inşa edileceğini yetkililer ifade etmiştir.

Suçlulara verilen cezaların vicdanları rahatlatması gerekir ve Avrupa Birliği bir kenara bırakılarak, bir kere kendimiz gibi davranarak cezalandırılmada adaleti sağlayacak, halkın vicdanını rahatlatacak adımlar süratle atılmalıdır.

Ülkemizin içine düşürüldüğü borç ve faiz sarmalından en acil biçimde çıkarılması gerektiğini ifade eden Genel Başkanımız, “Bankalardaki dolar mevduatının tl mevduatını geçmesinin, önümüzdeki yıl ödenmesi gereken 170 milyar dolar borca karşın hazinede 29 milyar dolar döviz rezervi kalmasının, borcun borçla ödenmesinin aşılıp borcun faizinin borçla ödenebilmesi için dahi imkân bulma arayışlarına mecbur kalınmasının; atılan yanlış adımların, izlenen hatalı ekonomik politikaların doğal sonucu olduğunu ve artık bundan sonra anlamalı ve doğru adımları atmalıyız" dedi.

Türkiye'nin şu anki durumunu eleştiren ve bu durumdan kurtuluşun yeniden "Milli Görüş" ruhuna dönmekle mümkün olduğunu bir kez daha ifade eden Genel Başkanımız, "Ülkemiz bu noktadan ancak eğitim ve üretim seferberliği ile kurtulur. Sihirli kelimeler bunlar. Kaliteli eğitim, kaliteli katma değerli üretim. İhracatı artırmak, işsizlikten kurtulmak, yüksek teknoloji ürünü üretmek, borçtan kurtulmak, dış ticaret açığını kapatmak, borç faizinden kurtulmak, refahın artması ve Türk Lirasının döviz karşısında ezilmekten kurtulması da buna bağlı. Topyekun kalkınma ve kurtuluş için topyekun eğitim ve üretim seferberliğini başlatacağız. Mesele çok basit. İki şey yapacağız. İnsan yetiştireceğiz ve ürün üreteceğiz. Nasıl insan? Ahlaki, manevi ve bilimsel kalitesi yüksek insan. Nasıl ürün? Yüksek katma değerli ürün. Bu seferberlik için gereken kaynağı da borçla, faizle, vergiyle değil, milli kaynak paketleriyle bulacağız." ifadelerini kullandı.

Kongrede tek aday olan Hüseyin Terzi, Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı oldu.

Terzi, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER