7 Yıl Sonra Yeniden Kuruldu

Erzincan’da yaklaşık 7 yıl önce kalkan ve bugüne kadar kurulmayan Çarşamba Pazarı yeniden hayata geçiriliyor

7 Yıl Sonra Yeniden Kuruldu

Erzincan Belediyesi tarafından Çarşı Mahallesi TOKİ konutları üst tarafında bulunan 950 sokak üzerinde yeniden hayat bulan Çarşamba Pazarı Taksim Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Hocabey Mahallesi ve Gülabibey Mahallesi sakinlerine hizmet verecek.

Bugün yıllar sonra yeniden kurulan Çarşamba Pazarının açılışına Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Çarşı Mahallesi Muhtarı Selçuk Çakmak, Erzincan Pazarcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Demir katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun “Çok değerli Erzincanlı Hemşehrilerime, Pazarcı esnafımıza daha iyi katkı sunabilmek daha iyi hizmet verebilmek için buranın yeniden açılmasının ihtiyaç olduğunu hep birlikte gözlemledik. Malum Tokilerin burada olması, yeni yapılanmaların olması ve bu bölgenin yeniden hareketli hale gelmesinden dolayı pazar ihtiyacı hasıl olmuştur.  Bizde anlayış olarak mutlaka pazar kültürünün geliştirilmesinden yanayız. Pazar kültürünün geliştirilmesi için ferah ortamların ve rahat alışveriş yapılacak mekânların oluşturulması gereğine inandık. Çok değerli Pazarcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanımızla ve Çarşı Mahallemizin Muhtarıyla birlikte burada bir alanın açılmasına karar verildi. Muhtarlıklar müdürlüğünün de katkısıyla birlikte bu alan oluşturuldu. İnşallah ilerleyen zamanlarda farklı semtlerde pazarcı esnafının rahat alışveriş yapılabilecek alanların yapılmasını sağlayacağız onun içinde girişimlerimiz devam ediyor” dedi ve Pazar esnafı ve 13 Şubat Çarşı esnafını ziyaret ederek hayırlı işler dileklerinde bulundu. 

Kaynak: Erzincan Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER