2019 yılına damga vuran Güney Kore dizileri

Her geçen gün ciddi bir kitleye sahip olan Güney Kore dizilerinde 2018 yılının sonlarında başlayan ve 2019 yılında devam eden romantik, drama, tarihi ve komedi olmak üzere izlenen ve hit olan dizileri konuları ile beraber sizler için derledik.

2019 yılına damga vuran Güney Kore dizileri

CLEAN WİTH PASSİON FOR NOW 

Jang Sun Gyeol temizlik hastalığundan muzdariptir ve bir temizlik şirketi işletmektedir. O Gil Oh Sol’la tanışır. Oh Sol eski serbest koşuculardan parlak bir karakteri vardır ve kirlenmeye aldırmıyordur. Temizlik söz konusu olduğunda bu ikili zıt yönlere sahiptir. Gil Oh Sol’un yardımıyla Jang Sun Gyeol mikrop korkusuyla yüzleşir ve Gil Oh Sol’a aşık olur.

HAECHİ 

Joseon Hanedanlığı döneminde Prens Lee Geum’u kral yapmak ve Saheonbu’yu yenilemek için farklı yaşamları olan üç kişi bir araya gelir. Aşkın ve tutkunun bir arada olduğu diziye entrika ve tarihte karışıyor.

THE LİGHT İN YOUR EYES 

Kim Hye Ja bir spiker olmayı umuyor. O dürüst ve olumlu bir kişiliğe sahiptir ancak aniden 70 yaşında bir kadına dönüşür.70 yaşındaki Kim Hye Ja zamanı manipüle etme yeteneğini kazanır. Lee Joon Hamuhabir olmak istiyordur. Hayalini gerçekleştirmek için çok çalışmıştır ama şimdi hayatını umutsuzca yaşıyordur. O Kim Hye Ja ile ilgileniyordur.

ROMANCE İS A BONUS BOOK

Cha Eun Ho dahi bir yazardır ve yayınevindeki en genç baş editördür.Akıllı ve yakışıklıdır.İşi söz konusu olduğunda çabuk öfkelenir ama sıcak bir kalbi ve makul bir kişiliği vardır. Kang Dan Yi eskiden popüler bir metin yazarıydı.Fakat artık beş parasız ve işsiz biridir. Bir iş bulmaya çalışsa da etkileyici kariyeri ve mükemmel eğitim geçmişi nedeniyle yeni bir iş bulamıyordur. Sonunda Kang Dan Yi geçmişiyle ilgili yalan söyleyerek bir yayıncılık şirketinde işe girer. Cha Eun Ho bu yayın şirketinin baş editörüdür. Zamanla ikisi birbirleri için romantik duygular geliştirmeye başlarlar.

KİLL IT

Aksiyon gerilim içinde doğan aşkı anlatan sürekleyici bir dizi. Kim Soo Hyun elit bir suikastçidir. Yüksek ve yaşlı makamlardan insanların kiraladığı bir katildir. Şu sıralar ise ailesini bulabilmek için öldürmek zorunda olan bir adamdır. Do Hyun polis kolejini en yüksek derecede bitirmiş iyi bir dedektiftir. Sevdiği adamın ölümünün ardındaki sır perdesini ortadan kaldırmak için Kim Soo-Hyun’un peşine düşer.

HER PRİVATE LİFE 

30 yaşında olmasına rağmen genç bir idolün fanı olan bir kadının kendini gizlemesi ile başlar. Ancak çocukluğu kayıp bir patronun hayatına dahil olması ile gerçek aşkı bulur. Bu dizi ile romantik komedinin doruklarını yaşayacaksınız.

HAECHI

Güneykore tarihinin en yaygın krallığı olan Joseon'da Prens Lee Geum’u kral yapmak ve Saheonbu’yu yenilemek için farklı yaşamları olan üç kişi bir araya gelir. Fantastik, aksiyon ve romantik konularının harmanlandığı dizi 48 bölümü ile final yaptı. 

9/9

HE İS PSYCHOMETRİC

Lee Ahn  birisine dokunduğunda o kişinin sırlarını okuma kabiliyetine sahiptir. Gücünü nasıl kontrol edeceğini henüz bilmemesine rağmen dünyadaki kötü insanları ortaya çıkarmak istiyordur.Yakışıklı görünüşünün aksine hiç akıllı değildir.Yoon Jae In travmatik bir geçmişe sahiptir ve bunu saklamak için elinden geleni yapmaya çalışıyordur. Lee Ahn ve Yoon Jae In bir araya gelir ve ikili davaları çözmek için bir takım oluşturur.

Kaynak: Yasemin

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER