Yüzüklerin Efendisi nerede çekildi? Hobbit Köyü nerededir?

Fantastik edebiyat serisinin en güzel uyarlamalarından biri olan Yüzüklerin Efendisi, çıktığı ilk günden itibaren büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Yüzüklerin Efendisi serisinde en dikkat çeken şeylerden biri de çekim yapılan mekânların nerede olduğudur. Yüzüklerin Efendisi nerede çekildi? Ayrıkvadi nerededir? Hobbit köyü nerededir? İşte cevaplar…

Yüzüklerin Efendisi nerede çekildi? Hobbit Köyü nerededir?

Yıllar boyu tüm sinema dünyasını kasıp kavuran Yüzüklerin Efendisi serisinin en az bir filmini herkes mutlaka izlemiştir. Bu muhteşem seri ilk olarak bir kitap üçlemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. John Ronald Reuel Tolkien’in kaleme aldığı Yüzüklerin Efendisi serisi, fantastik bir dünyanın kapılarını okuyucuya aralamaktadır. Kitap serisinin büyük bir hayran kitlesine ulaşmasıyla beyaz perde için hazırlık sürecine giren Peter Jackson, film üçlemesiyle sinema dünyasına ismini altın harflerle yazdırdı. Yüzüklerin Efendisi serisi 3 filmden oluşmaktadır. Bu üç film ise şu şekildedir; Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001), Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002), Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003). Başrolünde Elijah Wood, Sean Astin, Ian McKellen gibi isimlerin yer aldığı seri, tüm dünyada hala en çok izlenen yapımlar arasında yer almaktadır. Seriyi izleyen herkes filmlerin nerede çekildiğini merak etti. Orta Dünya’nın muhteşem atmosferiyle dikkatleri üzerine çeken Yüzüklerin Efendisi’nin nerede çekildiğini gelin birlikte öğrenelim.

HOBBİT KÖYÜ NEREDEDİR?

Yüzüklerin Efendisi serisinde sıklıkla karşımıza çıkan Hobbit Köyü, izleyicilere unutulmaz anlar yaşatmıştı. Hobbit köyü, film serisi için özel olarak kurulmuştur.

Haber

Daha sonrasında gösterilen ilgiyle beraber turistik amaca hizmet etmesi için bırakılmıştır. Hobbit Köyü, Yeni Zelanda’nın kuzeyinde, 6 bin nüfuslu Matamata kasabası yakınlarında yer almaktadır. 

Haberin devamı için tıklayınız!

yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER