Hz. Yusuf dizisinin baş rol oyuncusu Mustafa Zamani'nin son hali! Mustafa Zamani kimdir?

2008 yılında yayın hayatına başlayan ve Yusuf Peygamber 'in hayatını anlatan Hz. Yusuf dizisinin başrol oyuncusu Mustafa Zamani'nin son hali hayranlarını şaşırttı. Üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen Kanal 7 ekranlarında yayınlanan ve reyting rekortmeni olan Hz. Yusuf dizisindeki Mustafa Zamani hakkında merak edilenleri araştırdık. Mustafa Zamani kimdir?

Hz. Yusuf dizisinin baş rol oyuncusu Mustafa Zamani'nin son hali! Mustafa Zamani kimdir?

Hz. Yakub'un oğlu olan Hz. Yusuf 'un yaşadıklarını anlatan dizi 2008 yılında İran yapımcıları ve oyuncuları tarafından çekildi. Ülkemizde dizi ilk kez Kanal 7 ekranlarında yayınlandı. O tarihten itibaren izlenme rekoru kırdı. Aradan 12 yıl geçmesine rağmen yoğun istek üzerine halen dizi yayınlanmaktadır. 

Dizinin başrol oyuncusu Mustafa Zamani ise bu sayede ciddi bir hayran kitlesine ulaştı. Bu ilgi onu Türkiye'ye hayranlarıyla buluşmaya kadar getirdi. Kanal 7 aracılığyla Türkiye'ye gelen oyuncu bu kadar ilgiye şaşırdığını ancak oldukça hoşuna da gittiğine yönelik açıklamalard bulunmuştu. Türk hyaranları tarafından da sosyal medyada yakından takip edilen oyuncunun imaj değişimi şaşırttı. 

Uzun sakalları, kara gözü ve kara kaşıyla tanınan oyuncu aslında çekimlerde rol gereği lens kullandı. Normal hayatında ise renkli gözlüdür. Üniversite eğitimi alan oyuncu, küçük dizi ve filmlerde rol alsa da ilk büyük çıkışını henüz 25 yaşındayken Hz. Yusuf dizisinde almıştır. 

21 Haziran 1982, Mazendaran, İran dünyaya geldi. At binmeyi çok seven oyuncu İran'da güçlü bri aktördür. 

2019 yılında son paylaşımındaki hali...

yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER