Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Justin Bieber'a seslendi: Katiller için şarkı söyleme

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda 2018'de öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, dünyaca ünlü pop yıldızı Justin Bieber'a seslendi. Cengiz, Bieber'dan gelecek ay Suudi Arabistan'da vereceği konseri iptal etmesini istedi.

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Justin Bieber'a seslendi: Katiller için şarkı söyleme

Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber, 5 Aralık'ta Suudi Arabistan'da sahne almaya hazırlanıyor. Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, ünlü yıldıza konseri iptal etme çağrısında bulundu.

Herkesin heyecanla beklediği konserin olmaması gerektiğini belirten Cengiz, Washington Post gazetesinde yazdığı açık mektupta şu ifadeleri kullandı:

"Belki duymuşsunuzdur. Acımasız cinayet tüm dünyada manşetlere taşındı ve o günden beri ben dahil birçok insan hakları örgütü ve savunucusu adalet ve hesap sorulmasını istiyor."

"HAYRANLARINIZ İÇİN GİDECEĞİNİZİN FARKINDAYIM..."

Konserin iptal edilmesinin muhalif sesleri öldüren bir rejme karşı etkili bir mesaj olacağını savunan Cengiz, "Suudi Arabistan'a hayranlarınız için gideceğinizin farkındayım ama her yaştan, kökenden ve dini inançtan yüzlerce Suudi MBS'nin (Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman) diktatörlüğüne karşı çıktığı için cezalandırılıyor ve hapishanede çürüyor." şeklinde konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız!

yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER