ABD'li kadın belgesel çekerken müslüman oldu.

Lisa Vogl başörtüsü belgeseli çekerken Müslüman oldu!

Yasemin
ABD'li kadın belgesel çekerken müslüman oldu.

Verona Collection'un kurucusu Lisa Vogl, İslamiyeti nasıl seçtiğini Hijab İn Sytyle dergisine anlattı. Verona Collection aynı zamanda ABD'de ilk muhafazakar giyim üstüne satış yapan mağazadır.

Şubat sayısı çıkan Hijab İn Style dergisinde bu ayın en dikkat çeken röportajını Lisa Vogl verdi. Lisa Vogl, ABD'de ilk muhafazakar giyim satışı yapan Verona Collestion'un sahibidir. Vogl'un İslamiyeti seçmesi ve muhafazakar modaya yönelerek ABD'de bir çığır açmasının hikayesi ise oldukça ilginç. Yıllar önce katıldığı bir programda kendisinden 2 dakikalık belgesel hazırlanması istenmiştir. Vogl "Neden Müslüman Kadınlar Başörtüsü Takar?" konulu bir belgesel çekmek için çalışmalara ve araştırmalara başlar. Kaynağından öğrenmek içinde Müslüman kadınlarla birebir röportaj yapar. Bu süreçten itibaren ise kendi hikayesi başlar. Vogl, anlatılanların ve araştırmaların etkisi ile İslamiyete yönelir. Çektiği belgesel ona farklı bir kapı açmıştır.

HİJAB DERGİSİ

HİJAB DERGİSİ

ABD'Lİ MODACININ İSLAMİYETE YÖNELME HİKAYESİ

Vogl bu süreci, "Bu belgesel benim başörtüsü konusundaki algımı değiştirmekle kalmadı aynı zamanda İslam’ı daha fazla öğrenmem için de gözlerimi açtı. Daha sonra Kuran-ı Kerim’i okudum, konferansları, konuşmacıları dinledim, kitaplar okudum ve pek çok Müslüman’la konuştum. Ve bir dinde aradığım her şeyi İslam’da bulduğumu farkettim. Önce tüm gerekliliklerini yerine getirmek için başörtüsü takmaya başladım. Sonra 2011 yılında da bir mescide gittim ve Kelime-i Şahadet getirdim. Ve sonrasında bir an için bile bu kararımdan şüphe duymadım. Aynı dönemde moda fotoğrafçılığı kariyeme de başlamıştım ve anaakımda yer almanın değerlerime uygun olmaması nedeniyle muhafazakar moda sektörüne yöneldim. Elhamdülillah, hayal ettiğimden çok daha fazla kapı önümde açıldı" sözleri ile anlatır.

Haberin detayı için tıklayınız...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER