Sakarya Valiliğine atanan Vali Ahmet Hamdi Nayir yeni görev yerine uğurlandı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir uğurlama öncesi son kez kameraların karşısına geçti, helallik istedi.

Sakarya Valiliğine atanan Vali Ahmet Hamdi Nayir yeni görev yerine uğurlandı.

Valilik Toplantı salonunda gerçekleşen vedalaşmada Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, Kütahya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamiyet Özkalay ile basın mensupları yer aldı.  

“GÜZELLİKLERİN ŞEHRİ OLARAK KALACAK”

Yaklaşık 2,5 yıl önce başlamış olduğu Kütahya Valiliği görevinin Sakarya Valiliğine atanması sebebiyle son bulduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu süre içerisinde Kütahya’mızda hayatımızda önemli sayılabilecek bir periyodu birlikte yaşadık. 15 Temmuz ihanetini Kütahya’da yaşayanlardan olduk. Hamdolsun bu travmayı da ilin bütün dinamikleriyle birlikte aşmış olduk. Kütahya hatırımızda güzel hatıraların yaşandığı bir yer olarak kalacak. Kütahya tarih, kültür, sanat, yer altı zenginlikleri, doğal zenginlikleri, insan kalitesi ve huzuruyla güzelliklerin şehri olarak aklımızda kalacak” dedi.

“KÜTAHYA’NIN 41. VALİSİYİM”

Yaklaşık 2,5 yıllık görev süresi içerisinde gerek Kütahyalılardan gerekse kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lardan gördüğü ilgi ve destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kütahyalılarımızın büyük ilgi ve desteğini gördüm, yerel yöneticilerimizin, üniversitemizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, bürokrasideki her kesimimizin ilgisini ve desteğini gördüm. Ümit verecek güzel atılımlar oldu. Memuriyetin tecellisi bu. Bizler başlarken ayrılacağımızı bilerek başlıyoruz. İlk geldiğimizde işimiz valilerin duvardaki resimlerini saymak oluyor. Ben 41. Kütahya valisi olarak görev yaptım. Bu süreç içerisinde çok güzel dostlukları yaşadık” ifadelerini kullandı.

“DEVLETTE SÜREKLİLİK ESASTIR”

Kütahya’nın sahip olduğu zenginliklerin farkında olduğu müddetçe daha güzel işler başaracağına dikkat çeken Vali Nayir, “Gelen misafirlerimize Kütahya’yı anlattığımızda bu zenginliklerden niye Türkiye’nin ve Dünya’nın haberi yok diye eleştirildik. Bu zenginliklerin öncelikle burada farkında olunması anlamında yerel yöneticilerimizle, üniversitemizle, Ticaret ve Sanayi Odamızla iyi çalışmalara başlamıştık. Onlar bizden sonra da inşallah bu çalışmalara devam edecekler. Devlette süreklilik esastır” dedi.

“TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Görev süreci boyunca gördüğü ilgi ve desteğe teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Ben ayrılış için bu hafta sonunu planlamıştım ancak elimizde olmayan sebeplerden dolayı bugün itibarıyla ayrılacağım. Birçok kuruluşumuza ve ilçelerimize veda ziyareti yapamadım. Basın mensuplarımız aracılığıyla onlara da veda etmiş olalım. Görevde bulunduğum süre boyunca yakın ilgisini ve desteğini esirgemeyen bütün kurum ve kuruluşlara, basın mensuplarımıza, STK’larımıza ve Kütahyalılarımıza teşekkür ediyorum. Eğer güzel bir şeyler başarıldıysa bu ekip başarısındandır. Ekipteki arkadaşlarımız olmadan bir şeyler başarmamız mümkün değil. Geldiğimizde iş yapmaya hevesli insanlarla birlikte çalıştık. Güzel şeylerin hep birlikte başarabileceğinin güzel örneklerini verdik” ifadelerini kullandı.

“SAKARYA’DA BİR KAPINIZ VAR”

Kütahya’dan gelecek olan güzel haberlerin kendisini mutlu edeceğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bitti sayılmaz. Bazı şeyler başlangıçtır. UNESCO süreci çok heyecan vericiydi. O süreç bizim birleşmemizi ve bütünleşmemizi de sağlamıştı. Yine fırsat buldukça, Kütahya’dan gelen eşimizden dostumuzdan o süreçteki gelişmeleri hep birlikte takip edip değerlendirmiş olacağız. Basın mensuplarının ilgisi, yönlendirmesi, bizi bilgilendirmesi de gerçekten güzeldi. Bundan sonra Sakarya’da bir kapınız var. Kütahya’mızdan alacağımız güzel haberler de bizleri mutlu etmeye devam edecektir” diye konuştu.

Veda konuşmasının ardından Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam tarafından Vali Ahmet Hamdi Nayir'e teşekkür plaketi takdim edildi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir daha sonra kurum müdürleriyle vedalaşarak Kütahya’dan ayrıldı.

Kaynak: Kütahya Valiliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER