Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Taşaltın görevinden istifa etti 

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın görevinden istifa ettiğini bildirdi. 

AA
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Taşaltın görevinden istifa etti 

ŞANLIURFA/ANKARA (AA) - Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği 6 Nisan 2015 tarihinden bugüne kadar, büyük bir özveri ve gayretle ülkesine, milletine, Şanlıurfa'ya ve üniversiteye hizmet etmeye çalıştığını belirtti. 

Bu süreçte birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldığını ve her zaman milletin menfaatlerini ön planda tutmayı şiar edindiğini vurgulayan Taşaltın, açıklamasında şunları kaydetti:

"Lakin gelinen noktada özel bir televizyon programında yaptığım şahsi konuşmalarım maalesef çarpıtılarak, kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır. Bu nedenle üniversitemi ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum. Detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım."

YÖK'ten Taşaltın'ın istifasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Akademi camiamızdaki bütün değerli hocalarımızın ve bilhassa karar alma mevkilerinde bulunan sayın idarecilerimizin söz ve fiillerinin ölçülü, makul, ilmi çerçevede ve toplumun hassasiyetlerini gözetir şekilde olmasına azami dikkat göstermelerinin ehemmiyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır."

Muhabir: Yasin Dikme, Ahmet Sertan Usul

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER