Erzincan’da, 36 Kilo 884 Gram Eroin Maddesi Ele Geçirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Erzincan’da, 36 kilo 884 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir.

AA
Erzincan’da, 36 Kilo 884 Gram Eroin Maddesi Ele Geçirildi
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince 06 Ağustos 2019 tarihinde Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde risk analizine dayalı yol uygulaması gerçekleştirilmiştir. 

Yapılan yol uygulamasında durdurulan İran plakalı araçta yapılan aramada 64 paket halinde 36 kilo 884 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak İran vatandaşı J.A.B. (46) isimli araç şoförü “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Nakletme)” suçundan adli makamlara sevk edilecektir.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan duyuruda "Uyuşturucu-Uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir." denildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER