Erzincan SMMM Odası Başkanı Zeki POLAT'ın basın açıklaması

Erzincan SMMM Odası Başkanı Zeki POLAT 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erzincan SMMM Odası Başkanı Zeki POLAT'ın basın açıklaması

"Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden vede insan haklarından bahsetmek insanların kendini kandırmasından başka bir şey ifade etmez"

Bir ülkenin kalkınmasına giden yol ve aydınlık geleceği basının özgür ve tarafsız olmasıyla gerçekleşir..

Çok seslilik ve kamuoyu oluşturulması gibi çok önemli bir sorumluluk üstlenmiş olan basın, demokrasinin gelişmesi ve toplumsal bilincin oluşmasında da etken bir rol oynamaktadır.

Toplumu bilgilendirme, yönlendirme ve yol gösterme gibi sorumluluk taşıyıcı bir kamusal misyon da üstlenen basın, toplumsal değerlere, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, ilkeli ve tarafsız bir anlayışla görevini yerine getirdiği takdirde demokrasinin en önemli parçası olur..

Çünkü demokrasi kültürünün yerleşmesi ve işlevini yerine getirmesi basının görevini özgür yapması ile mümkündür.

Kaldı ki, basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden de söz edilemez.”

İşte bu kadar önem arz eden bir kurumda görev yapan başta İlimizdeki basın mensupları olmak üzere tüm meslek mensuplarının el ele, gönül gönüle , güzel şehrimizi layık olduğu yere taşımalarını,

ilimizin tanıtımı, kalkınma ve gelişmesi için mücadele ve çaba içerisinde olmalarını canı gönülden istiyor ve böyle önemli bir görevi yaptıkları içinde hepsine odamız adına teşekkür ediyorum..

Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürünü kaldırılışının 111. yıl dönümünde tüm basın şehitlerini rahmet ve şükranla anıyor, Basın mensuplarımızın basın bayramını yürekten kutluyorum..!!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER