Erzincan Belediyesi Başkanı AKSUN'dan Yaz Spor Okullarına Ziyaret

Erzincan Belediyesi'nin ücretsiz olarak düzenlediği 1 Temmuz’da başlayan Yaz Spor Okullarımız 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Erzincan Belediyesi Başkanı AKSUN'dan Yaz Spor Okullarına Ziyaret

Erzincan Belediyesi Başkanı Bekir AKSUN ve ekibinin gerçekleştirdiği ziyarette öğrenciler ve veliler yoğun katılım sağladı. Erzincan Belediyesi Yaz spor okulları sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için açılan kurslarda katılımcı olan öğrencilere Tiyatro, Halk  Oyunları, Gençlik Korosu, Bağlama , Piyano, Org, Atıcılık, Futbol, Voleybol, Basketbol olmak üzere 9 farklı branşta 260 öğrenciye Gençlik Spor Ve İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla eğitim veriyor. Erzincan Belediyesi'nin sanat ve spor aşılamak ,yetenekli gençleri geliştirmek ve teknoloji bağımlılığının önüne geçmek için gerçekleştirdiği  Yaz Spor Okulları Programı Uzman kurs hocaları tarafından eğitilen çocuklar ile düzenlenen törende Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun'u coşkuyla karşıladı . Aksun, Mimar Sinan Mahallesinde Erzincan Belediyesine ait halı sahada Yaz Sporları Okularının açılışında bir konuşma yaparak:"

Değerli Erzincan'lı hemşerilerim bugün buraya gelme sebebimiz yaz okulu sebebiyle  Erzincan Belediyemizin düzenlemiş olduğu  kursları sizinle paylaşma ve gelecekte daha güzel, daha anlamlı, daha yaşanılabilir bir Erzincan'ı imar ve inşa edebilmek için tüm öğrencilerimizin yanındayız. Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan 9 branşta 260 öğrencimiz kurs görmekte bununla ilgili neler yapabiliriz, hep birlikte planlarken bu yaz tatili içerisinde 60 günlük süre içerisinde 9 ayrı branşta etkinler düzenlendi. Biz çocuklarımız için neler yapabilirsek geleceğimizi de ona göre inşa etmiş olacağız. Erzincan Belediyesi olarak tüm öğrencilerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyorum. Çocuklarımız mutlaka bize emanet olacak. Okul döneminde de okuldan artan zamanda da bunlarla ilgili bir takım etkinlikler düzenleyeceğimizi şimdiden beyan etmek istiyorum." dedi. Konuşmasının sonunda Başkan Aksun bu programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum Erzincan Belediyesi olarak ve çalışan ekibmiz olarak halkımızın hizmetinde olduğumuzu bir daha ifade ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Belediye Başkanı Aksun ve Başkan Yardımcıları, birim müdürleri kurs öğrencilerine şapka ve tişört hediye etti. Etkinlik kapsamında bağlama öğrenen Kübra Efsa Karabina sazın teline vurarak katılımcılara müzik ziyafetinde bulundu. Belediye  Başkanı Aksun penaltı attıktan sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek program sona erdi.

Kaynak: Erzincan Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER