Dr. Devlet Bahçeli Erzincan'ı ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Erzincan Belediyesine ziyarette bulundu.

Dr. Devlet Bahçeli Erzincan'ı ziyaret etti

Bayburt’taki temaslarının ardından Erzincan’a gelen Bahçeli, kente gelişinde vatandaşlar tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Bahçeli, konvoy eşliğinde Erzincan Belediyesine geçti.

Erzincan Belediyesi Mehteran Takımı marşlarıyla Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve vatandaşlar tarafından karşılanan Bahçeli, başkanlık makamına geçti. Başkanlık makamında şeref defterini imzalayan Bahçeli, Başkan Aksun’dan bir brifing aldı.

Erzincan Belediye Başkanı  Bekir Aksun, brifing öncesi yaptığı konuşmada ; “Çok değerli Genel Başkanımız bugün belediyemize teşrif etmişlerdir. Kendilerine hürmet ve saygılarımı arz ediyorum” dedi ve Aksun günün anısına Bahçeliye bir hediye takdim etti.

Ardından Dr. Devlet Bahçeli belediye binası önünde kurulan miting alanında halka seslendi.

Bahçeli Konuşmasında “Aziz Vatandaşlarım, Saygıdeğer Erzincanlı Kardeşlerim, Değerli Dava Arkadaşlarım, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyor, en iyi dileklerimi sunuyorum. Çok şükür Erzincan’dayız, yiğitlerin huzurundayız. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizin siyasi sorumluluğuna emanet edilen belediyelerimizi “Teşekkür-Tebrik-Takdir” temasıyla planladığımız ziyaret programlarının onuncu durağında Erzincan’dayız. İftiharla söylemek isterim ki, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde tarihi bir duruş gösterdiniz. Emaneti ehline teslim ettiniz. Milliyetçi Hareket Partisi’ne muazzam bir destek verdiniz. Üç hilali yükseltip huzuru seçtiniz. Milli birlik ve kardeşliğin mesajını sahiplendiniz. Hepinizle övünüyorum, hepinizle gurur duyuyorum.

Erzincan Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aksun’u, Kemah Belediye Başkanımız Sayın Osman Kemal Aslan’ı, Kemaliye Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Karaman’ı, Otlukbeli Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Tektaş’ı, Mercan Belediye Başkanımız Sayın Bayram Bilici’yi samimiyetle tebrik ediyorum. 31 Mart seçimlerinin kampanya döneminde; azimle, heyecanla, inanmışlıkla çalışan, bununla birlikte sorumluluklarını harfiyen ifa ve icra eden değerli dava arkadaşlarımı, bütün parti teşkilatlarımızı takdir ediyorum.

Erzincan; candır, canandır, caliptir, Türk tarihinin canevidir. Erzincan vatan ve millet sevdasının cevheridir. Erzincan’ın değerini çok iyi biliyoruz. 31 Mart’ta bize verdiğiniz müstesna desteğe layık olabilmek için insanüstü bir gayretle görevimizi yerine getireceğiz. Erzincan’a mahcup olmayacağız. Bu kutlu kentin hedeflerinden taviz vermeyeceğiz. Erzincan’ı ayak bağlarından kurtarmak, gelişmesini ve büyümesini sağlamak Milliyetçi Hareket Partisi için beka ve haysiyet meselesidir. Mutlaka başaracağız, mutlaka yapacağız, Erzincan’ı baştan ayağa imar edeceğiz, inşa edeceğiz, ihya edeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi’ne güvendiniz, sandıkta güç verdiniz; bizler de güveninizi boşa çıkarmayacağız, Allah’ın izniyle beklentilerinizi karşılıksız bırakmayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi umudun aydınlığı demektir. Milliyetçi Hareket Partisi huzurun sıcaklığı demektir. Milliyetçi Hareket Partisi millet ve vatan sevdasının eğilmez başı demektir. Milliyetçi Hareket Partisi sarsılmaz duruştur, sağlam şuurdur, hamd olsun bu duruş, bu şuur Erzincan’a damgasını gönül seferberliğiyle vurmuştur. 3 Muhterem Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Erzincan Doğu Anadolu’nun yükselen yıldızı, parlayan incisidir. Bu bölgenin huzur ve güvenliği sağlam esaslara bağlandıkça, inanıyorum ki Erzincan’ın ve diğer illerimizin önü bütünüyle açılacaktır.

Değerli Erzincanlı Kardeşlerim, Muhterem Dava Arkadaşlarım, Belediye Başkanlığı emanettir, nitekim bu emanet büyüktür, mühimdir, kutludur. Bu ulvi emaneti, milliyetçi şuurla milletimizin sinesinde yaşatacak, toplumun en ücra köşelerine tebliğ edecek olanlar 31 Mart seçiminde sandıktan başarıyla çıkan arkadaşlarımızdır. Belediye başkanlarımızın insanı merkezine alan parlak projeleri hayata geçirerek partimizin farkını göstereceklerine inanıyorum. Erzincan güzelleşecek, gönüller kazanılacaktır.

Erzincan’ın layık olduğu gelişmişlik seviyesine çıkaracak, vatandaşlarımızın hayır-duasını alacak irade Belediye Başkanlarımızdır. Belediyenin kapıları paylaşmanın, bölüşmenin, kardeşçe muamelenin ve yardımsever anlayışın adresi olmalıdır. Bizim gönlünüzde herkese yer vardır. Ayrımcılığa, partizanlığa, dar kadroculuğa, kayırmacılığa, haksızlığa faziletli ve adaletli yönetimle engel olacağız. Erzincan’da süt içemediği için ağlayan bir bebek varsa, Ekmek alamadığı için başını öne eğen nineler, dedeler, analar, babalar varsa, Isınamadığı için küçücük elleri soğuktan çatlayan çocuklarımız varsa, Giyecek ayakkabısı olmadığı için ayakları su içinde kalan yavrularımız varsa, Yollarda çamurlar birikmiş, alt yapı iflas etmişse ortada çok ciddi bir sorunla karşı karşıyayız demektir. Artık Erzincan’da bunların hiçbirisi yaşanmayacaktır. Erzincan Belediye Başkanımıza ve diğer belediye başkanlarımıza samimiyetle güveniyor, hepsinden çok şey bekliyorum. Her belediye başkanımız şehrinin emini, teminatı, manevi hisarı, gece gündüz muhafızıdır.

Medeniyet tasavvurumuza bizzat sahada refakat edecek, bunu tanıtıp anlatacak, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” ilkemizi yaşatacak olan belediye başkanlarımızdır.

Boş içerikli malumat arzıyla zaman geçiren, devamlı şikayetle avunan ve yerinde sayan yönetimler kaybetmeye mahkumdur. Vatandaşlarımızla empati yapamayan, dertlere deva olamayan, sorunlara kulak veremeyen belediye yönetimlerinin akıbeti biliniz ki kayıptır. İkbal düşkünü değil, siyasi iffet düşkünü olmak lazımdır. Çıkarların ikmaline değil, hizmetin idamesine dört elle sarılmak önem ve öncelik sıralamasında en önde yer almalıdır. 11 Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken sizleri bir kez daha hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Hepinize şükranlarımı sunuyorum. Erzincan’ı daha gelişmiş yapma mücadelemizde sizlerin desteğini bekliyor, Cenab-ı Allah’ın yardım ve himayesini niyaz ediyorum. Sağ olun, var olun. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Kaynak: Erzincan Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER